ZPAV - O Nas ZPAV - Opłaty za Muzykę ZPAV - Muzyka a Prawo ZPAV - Bestsellery i Wyróżnienia ZPAV - Nagroda Muzyczna Fryderyk ZPAV - Dla Firm Muzycznych

Związek Producentów Audio-Video :: Aktualności

8 kwietnia 2024 r.

Przed nami jubileuszowa Gala Muzyki Poważnej Fryderyk 2024 – znamy program

Od baroku po współczesność, od muzyki kameralnej po symfoniczną i koncertującą, od klasyki muzyki poważnej po lżejsze brzmienia z Ameryki Południowej – tak w skrócie zapowiada się program Gali Muzyki Poważnej Fryderyk 2024. Ceremonii wręczenia Fryderyków będą towarzyszyły występy najwybitniejszych polskich muzyków – solistów i kameralistów. Nie zabraknie również akcentu operowego. Gospodarzem wieczoru będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Łukasza Borowicza.28 marca 2024 r.

Radiowe przeboje – podsumowanie Oficjalnej Listy Airplay (OLiA)

Związek Producentów Audio Video przygotował roczne podsumowanie najpopularniejszych utworów odtwarzanych w polskich stacjach radiowych.22 marca 2024 r.

Laureaci Fryderyków 2024 – triumfuje Lech Janerka

• 30. jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024 za nami.

• Hania Rani Artystką Roku, Lech Janerka Artystą Roku, „Dupa jak sofa” utworem roku.20 marca 2024 r.

Fryderyki ponownie w kolebce śląskiej kultury

Jubileusz Fryderyków skłania do podsumowań. Przez 30 lat nagroda branży muzycznej zyskała rangę najbardziej prestiżowego konkursu muzycznego w Polsce, zwieńczonego ceremonią wręczenia statuetek i koncertem najznamienitszych artystów w kraju. W tym roku ponownie odbędzie się on w kolebce śląskiej kultury – Gliwicach.19 marca 2024 r.

Strefa fanów na Fryderyk Festiwal 2024

Fryderyk Festiwal ponownie odwiedzi Śląskie! Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 2024 już 22 marca w PreZero Arena Gliwice! A dzień wcześniej w tej samej przestrzeni spotkania artystów z fanami!13 marca 2024 r.

Złote Blachy za 2023

Cztery jednostki policji, które wyróżniły się w minionym roku w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko własności intelektualnej, zostały uhonorowane nagrodami Złote Blachy 2023. Wyróżnienia wręczane są przez Koalicję Antypiracką wraz z Komendantem Głównym Policji.13 marca 2024 r.

Znamy kolejne nazwiska gwiazd Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024

Mocna hip-hopowa reprezentacja na Fryderyk Festiwal; do lineupu dołączają: Włodi, Chivas i bracia Kacperczyk.

Obok Dody i Smolastego, Darii Zawiałow, Kwiatu Jabłoni, Vita Bambina, Kaśki Sochackiej, Mery Spolsky i Ralpha Kaminskiego, L.U.C.-a, Darii ze Śląska, Dawida Tyszkowskiego i Skubasa, Kasi Lins i Walusia, Oscara Cymsa i Carli Fernandes, Kathii, Franka Leena i Pauliny Przybysz oraz Doroty Miśkiewicz zobaczymy także: Margaret, KSU, grupę Carnal oraz Tomasza Ziętka, który wystąpi z Natalią Przybysz i Rosalie.

Bilety na trzydziestą, jubileuszową Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024 są jeszcze dostępne.4 marca 2024 r.

Festiwal gwiazd na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2024

Trzydziesta, jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już 22 marca w śląskiej PreZero Arena Gliwice.

Znamy kolejne nazwiska muzycznych gwiazd, których występy uświetnią ceremonię wręczenia nagród. Obok Dody i Smolastego, Darii Zawiałow i Kwiatu Jabłoni wystąpią między innymi: Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Mery Spolsky i Ralph Kaminski, L.U.C, Daria ze Śląska, Dawid Tyszkowski i Skubas, Kasia Lins i WaluśKraksaKryzys.

Bilety na Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2024 już w sprzedaży.26 lutego 2024 r.

Laureaci Złotych Fryderyków 2024

• Martyna Jakubowicz – jedna z najbardziej charakterystycznych wokalistek, która konsekwentnie przeciera szlaki pokoleniom kobiet w muzyce rozrywkowej,

• Sebastian Imbierowicz, znany bardziej jako DJ 600 Volt, producent muzyki hip-hopowej, którego produkcje zdefiniowały charakter złotej ery tego gatunku w naszym kraju,

• Krzysztof Meyer – wybitny polski kompozytor i pianista, zwany klasykiem współczesności,

• Kazimierz Jonkisz, muzyk jazzowy, perkusista i pedagog

to tegoroczni laureaci Złotych Fryderyków. Dołączają oni do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię Fonograficzną za całokształt dokonań artystycznych.22 lutego 2024 r.

Znamy nominowanych do Fryderyków 2024 w muzyce rozrywkowej i jazzie

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024 w muzyce rozrywkowej i jazzowej.

O najważniejszą muzyczną statuetkę w dwudziestu siedmiu kategoriach walczy ponad 100 polskich artystów.

Vito Bambino pobija rekord otrzymanych nominacji, będzie walczył o wyróżnienie w 8 kategoriach.

Po 5 nominacji otrzymali Daria Zawiałow, sanah, Hania Rani, Lech Janerka i Mrozu.21 lutego 2024 r.

Fryderyki 2024 – nominowani w kategoriach muzyki poważnej

• Poznaliśmy albumy nominowane do nagrody Fryderyk 2024 w muzyce poważnej.

• Wśród nominowanych: Rafał Blechacz, Janusz Wawrowski, Tomasz Konieczny, Łukasz Borowicz, Jakub Józef Orliński.

• O miano najlepszych nagrań muzyki polskiej rywalizować będą płyty z muzyką Fryderyka Chopina, Agaty Zubel, Aleksandra Nowaka, Grzegorza Fitelberga i Pawła Łukaszewskiego.16 lutego 2024 r.

Najpopularniejsze single i albumy roku 2023

Związek Producentów Audio Video przygotował roczne podsumowanie Oficjalnych List Sprzedaży OLiS. Polscy artyści dominują w ścisłym topie zestawień, a niekwestionowanym liderem jest Dawid Podsiadło. Jego produkcje trafiły do pierwszej piątki każdej listy, a album Lata dwudzieste zajmuje pierwsze miejsce zarówno w podsumowaniu albumów w serwisach streamingowych.27 stycznia 2024 r.

Nominacje do BRIT AWARDS 2024

Ogłoszono nominowanych w tegorocznej edycji Brits Awards – najważniejszych muzycznych nagród w Wielkiej Brytanii, przyznawanych przez British Phonographic Industry.18 stycznia 2024 r.

Fryderyk Festiwal 2024 ponownie na Śląsku! Wiemy, kto wystąpi na jubileuszowej, 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

• Śląsk ponownie gospodarzem Fryderyk Festiwal.

• Jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już 22 marca w PreZero Arenie Gliwice!

• Znamy nazwiska pierwszych artystów, którzy wystąpią na Fryderyk Festiwal.

• Sprzedaż biletów na galę właśnie ruszyła.17 stycznia 2024 r.

Paszporty „Polityki”Designed by